Start Wygadani ministranci Wygadani ministranci 2

10. Jak to się stało, że zostałeś ministrantem?
"Nie byłem pewien, czy chcę być ministrantem i trochę się bałem, ale kolega mnie przekonał, że jednak warto" (Damian)
"Kiedy byłem w kościele, pewien ministrant wywinął orła na prezbiterium, a ja doszedłem do wniosku, że służyć przy ołtarzu to znacznie ciekawsze zajęcie, od siedzenia w ławce" (Piotrek)
"Mój kolega z podstawówki [ 3 klasa] był ministrantem i spodobało mi się, jak kiedyś na przerwie w szkole założył komeżkę i ' spowiadał ' dziewczyny" (Dawid)
"Ksiądz Jacek zapytał, czy nie chciałbym zostać żołnierzem" (Filip)
"Młodszy brat bardzo chciał zostać ministrantem... przecież nie mogłem być gorszy od tego malucha" (Michał)
"Byłem ciekawy jak kościół wygląda 'od kuchni' "(Szymon)
"Ministranci mają wiele ciekawych funkcji do spełnienia podczas nabożeństw i ładny strój" (Bartek)

11. Jak wyglądałby świat, gdyby nagle spełniły się marzenia wszystkich ludzi?
"Ludzie straciliby cel, do którego dążyli" (Michał)
"Byłoby smutno, ludzie nie mieliby już o czym marzyć" (Filip)
"Zamiast samochodów mielibyśmy teleporty" (Szymon)
"Wszystkim wydawałoby się, że są szczęśliwi i wolni" (Dawid)
"Ludzie zapomnieliby o Bogu" (Bartek)

12. Jakie zajęcie uważasz za najnudniejsze na świecie?
"Liczenie schodów, podczas wchodzenia na kolejne piętra wieżowca" (Damian)
"Zajęcia wyrównawcze u pani S. [ pozdrawiamy! ]" (Paweł)
"Nauka medycyny"(Piotrek)
"Liczenie igiełek na choinkach w kościele... w pozycji siedzącej sprzyja zaśnięciu i upadkowi plackiem na pychola przy wszystkich obecnych" (Dawid)
"Dojenie krowy" (Michał)  ??!! ; )
"Odrabianie zadania domowego" (Filip)

13. Jak będzie wyglądała służba ministrantów za 100 lat?
"Będą cyberdzwonki!... I ruchome schody na prezbiterium! (Bartek)
"Pewnie będzie więcej ministrantek" (Paweł)
"Będziemy mieli inne stroje... może kielich będzie się sam rozkładał?" (Patryk)
"Może wymienimy kropidło na armatkę wodną, albo na coś w stylu spryskiwacza do kwiatków... dzwonki na głośniejszy model, mogłyby jeszcze emitować jakieś efekty świetlne... no i coś extra, czyli kadzidło z turbo-dodymianiem haha! ; ) "(Dawid)