Start Wygadani ministranci Wygadani ministranci 3

20. Twój sposób na pobudkę przed poranną służbą?
"Ustawiam budzik... mojemu bratu i... mamie, wtedy ona robi się zła, wpada do pokoju, a ja mam pewne, że zdążę na służbę" (Piotrek)
"Jako budzik ustawiam hit "Waka Waka" głośność na maxa, a rano jestem taki zestresowany, żeby przypadkiem nie zadzwonił, że wstaję wcześniej i go wyłączam" (Karol)
"Ustawić w telefonie jakąś denerwującą melodię i rzucić nim gdziekolwiek, koniecznie kiedy już będzie ciemno. Rano, jak telefon zaczyna grać to trzeba wstać z łóżka i go szukać po pokoju. Po takiej akcji nie chce się już spać" (Marcin)
"Mama... z młotkiem : )  " (Damian)
"Wystarczy poprosić siostrę o poranny koncert w łazience..."(Patryk)
"Słowa ks. proboszcza: Wstawaj bezbożniku!"(Bartek)
"Włączam budzik mojemu kotu i on mnie budzi"(Michał)
"Zimna woda, wstaję błyskawicznie"(Filip)
"Ustawiam pralkę (60 stopni, pranie zasadnicze z dodatkowym płukaniem, lekkie wirowanie, bez zagnieceń) żeby włączyła się o 6:00"(Paweł)
"Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale sposób jest niezły i wygląda tak: Zanim pójdę spać to przestawiam swoje łóżko i kiedy w nocy próbuję obrócić się na drugi bok to z niego spadam. Giedy otworzę oczy i patrzę na zegarek jest piąta. Przez około godzinę próbuję dojść co się w ogóle stało, po czym dzwoni budzik w telefonie, na którym widnieje napis 'stary! DO KOŚCIOŁA!' i już wszystko jasne"(Dawid)
"
Pobudka o tej porze to dla mnie codzienność, biorąc pod uwagę dojazd na uczelnię. Ale sposoby są dwa: położyć się spać wcześnie lub nie kłaść sie w ogóle" (Tomek)

21. Umówiłeś się z jednym z animatorów, że teraz on założy komżę i sutankę, i będzie służył jako młodszy ministrant, natomiast Ty włożysz albę oraz pas i przejmiesz jego funkcje. Jak wykorzystasz taką zamianę?
"Choćby nawet się starał jako młodszy ministrant to i tak go okrzyczę i powiem, że wszystko robi źle!"(Piotrek)
"Tylko tydzień??!! To nic nie da! To jest skandal!"(Marcin)
"Wybierałbym sobie wszystkie najfajniejsze funkcje podczas służby"(Patryk)
"Zachęciłbym ministrantów paralizatorem, żeby chodzili na swoje służby"(Filip)