Start Wygadani ministranci Wygadani ministranci 4

27. Co jest cechą wspólną każdego z ministrantów?
"Strój na niedzielę." (Filip)
"Odmienny sposób uczestnictwa we Mszy świętej." (Bartek)
"Nieraz lubią sobie na wzajem przyłożyć." (Piotrek)
"Łączy nas służba przy ołtarzu." (Mateusz)
"Radość, uśmiech na twarzy i żywiołowość." (Kamil)
"Kawały, psikusy i wygłupy." (Dawid)

28. Jak rozpoznać ministranta poza kościołem?
"Wykonuje częste kursy między domem, a kościołem, nosząc przy tym tajemniczą reklamówkę." (Szymon)
"Ciągle gada, zupełnie jak mój brat." (Mateusz)
"To proste, jedynie ministranci chodzą do kościoła z plecakami i reklamówkami." (Piotrek)
"Ministrant jako jedyny nie wstydziłby się pokazać publicznie w czymś, co przypomina spódniczkę." (Dawid)

29. Jakiej rady udzieliłbyś pozostałym ministrantom?
"Żeby siedzieli cicho w zakrystii." (Filip)
"Żeby zawsze podczas modlitwy mieli złożone ręce." (Bartłomiej)
"Żeby częściej słuchali rad starszych." (Szymon)
"Aby nie krępowali się tym, że obserwuje ich wielu ludzi, bo to przeszkadza w modlitwie i skupieniu, i nie pozwala cieszyć się służbą." (Mateusz)
"Pokazałbym im, jak należy dzwonić dzwonkami." (Patryk)
"Zasugerowałbym, żeby doceniali młodszych ministrantów. Można się sporo od nich nauczyć."
(Dawid)