Start Z pamiętnika ministranta 16.09.2012 r.

Katowice, 16.09.2012 r.

Kochane Buksy!

To już mój ostatni tydzień z Wami zanim wyprowadzę się najpierw na pół roku do Brennej, a później na stałe do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

Wielu z Was pyta: „Doman dlaczego chcesz być księdzem?!”. Otóż drodzy chłopcy już od dzieciństwa bardzo polubiłem ministrancką służbę. Moja biała komeżka, którą wtedy zabierałem do domu przypominała mi, że powinienem być ministrantem zawsze, a nie jedynie w kościele. Ale to nie wszystko, wiele radości daje mi czynienie dobra, opowiadanie - między innymi Wam - o Panu Jezusie i naśladowanie świętego Dominika Savio, którego zawsze stawiam sobie za wzór, i którego wizerunek czujnie spogląda na Was w ministranckiej zakrystii.

Bardzo chciałbym Wam za wszystko podziękować moi komeżkowi bracia. Przede wszystkim za wspólną służbę, pielgrzymki, wycieczki, grę w piłkę, bilarda, ping ponga i piłkarzyki oraz za wszystkie zbiórki, na których mogliśmy się wspólnie spotykać. Jesteście wielką radością dla całej parafii, jeszcze większą dla mnie, a największą dla Pana Boga, bo nikt nie potrafi kochać ludzi tak jak On.

Przyjadę w odwiedziny na Wszystkich Świętych i zostanę na dłużej na Boże Narodzenie. Mam nadzieję, że wybierzemy się wspólnie na kilka kolędowych tras.

„Służcie Panu z weselem” i czyńcie wszystko na Jego Chwałę. Będę się za Was modlił, ale sam też potrzebuję modlitwy Waszej.

Dawid Druman DoDo Doman Domański