Start Z pamiętnika ministranta 27.04.2013 r.

W sobotę 13 kwietnia br. odbył się Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii szkół podstawowych w Piekarach Śląskich, w którym nasza parafia brała udział. Reprezentowali ją: Patryk Donerstag, Maksymilian Trzaska, Damian Owczarczyk, Krzysztof Smyk, Mateusz Łatka, Dawid Matejek, Kamil Lankocz, Mateusz Hetman, Kajetan Bargieł. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie F. Niestety z grupy wychodziła do fazy ćwierćfinałów tylko drużyna z pierwszego miejsca. Myślę, że naszym ministrantom mimo to należą się słowa uznania, ponieważ dla większości z nich był to pierwszy turniej, w którym uczestniczyli. Pierwszy mecz nam nie wyszedł – przegraliśmy z Parafią św. Anny w Świerklanach 0:3, ale w drugim meczu pokazaliśmy klasę, wygrywając 3:1 z Parafią św. Maksymiliana Kolbego z Janowa Miejskiego. Zwycięski mecz zagraliśmy drużynowo, podaniami i spisaliśmy się świetnie. Myślę, że fajnie było rywalizować z chłopcami z innych parafii. Mam nadzieję, że w kolejnym  turnieju zagramy jeszcze lepiej.

Kamil

"Słowa uznania" i wielkie brawa dla każdego z naszych dzielnych piłkarzy przesyła Dawid wraz z całą wspólnotą seminaryjną!