Start Grupy formacyjne Ministranci Księgi

Ministranci księgi to przede wszystkim zakręceni, szaleni i rozgadani młodzieńcy z gimnazjum. Nie ma z nimi łatwo, ale w tym tkwi ich urok.

Formacja ministrantów księgi niejednokrotnie przekracza poziom studiów teologicznych, zwłaszcza gdy jeden z drugim rzuci jakąś mądrością. Ogółem same pozytywy, w końcu w tym przedziale wiekowym liczy się tylko szaleństwo!

Bartek Błaszczuk - gaduła... posiada wielkie ambicje - chciałby zostać lektorem i psalmistą. Ale przede wszystkim gaduła...

Michał Błażków - obok organisty prawdziwy wirtuoz muzyki kościelnej. Gra głównie dzwonkami, jednak nie boi się wyzwań i potrafi też zdrowo przywalić w gong. Wielbiciel drożdżówek, czekolady i innych słodkości. Od pewnego czasu przymierza się do czytań liturgicznych.

Patryk Głos - wraz z adresem zamieszkania zmienił też ministrancką drużynę, a zawitał do nas z parafii św. Józefa. Służy w podstawowym składzie i czyni to wzorowo!

Patryk Maciąg - nasz dzielny pracuś. Jego obecność na służbie jest równie pewna, co amen w pacierzu.

Michał Matuszak - starszy z braci M (nie mylić z braćmi S!!!). Podobnie jak Piotrek słynie z wszelakiej wiedzy i potrafi udzielić sensownej odpowiedzi na każde pytanie (nawet na te, na które odpowiedzi brak).

Piotrek Matuszak - młodszy z braci M, intelektualna potęga grupy. Jego czas wypełnia nauka i miliony zajęć dodatkowych, jednak służba przy ołtarzu zajmuje wśród nich honorowe miejsce.

Damian Owczarczyk - el Damiano, którego już wszyscy dobrze znają. Tak, tak, to ten od deskorolki. Nadal nigdzie się bez niej nie rusza, nie opuszcza go także charakterystyczny dźwięk (tYk, TyK, tyK, TYk!!!...), kółek tykających w szczelinach chodnikowych. Ostatnimi czasy przejawia szczytową formę w przegrywaniu w ping-ponga. Lubi też ganiać za piłką i bronić honoru ministrantów, gdy już zabraknie im sił, aby zjawić się na służbie.

Filip Stasik - "ja nie jestem jakieś tam fifi-rifi" - tak wypowiada się o sobie. I faktycznie Filip to nie byle kto, nieraz udowodnił, że potrafi zwyciężać w ministranckiej punktacji jak nikt, i nieraz też udowodnił, że potrafi rozrabiać jak nikt.

Głównym przedmiotem zainteresowań ministrantów księgi są właśnie księgi liturgiczne. Część chłopców ukończyła już kurs lektora, pozostali dzielnie się do tego przygotowują.